Benešovští atleti si Městský atletický stadion (MAS) užívají. Důkazem toho je zbrusu nový „překážkový cross“, který se konal 17.11.2021 na MAS a přilehlých sportovištích ( pumptrack, workout).

Dynamická, obratnostní trať ve stylu populárních „SPARTAN RACE“ byla výzvou a posléze i nadchla všechny děti a mládež, kteří si trať a nakonec i závod vyzkoušeli. V cestě k cíli museli překonat i profesionální hasičské překážky. Byli jsme svědky bojovných výkonů všech účastníků. Nejvíce sportovců bylo z domácí Atletiky Benešov, ale i z Vlašimi, Senohrab a Zruče. Skvělou trať si nakonec vyzkoušeli i její stavitelé a trenéři. Všichni to zvládli na jedničku.

A jak to nakonec dopadlo? Zvítězili všichni, kdo se postavili na start, mnozí překonávali sami sebe, třeba při ručkování na workoutu nebo při překonávání hasičské překážky. Nakonec si všichni vychutnali sladkou odměnu.

Pilotní ročník „Atletika Benešov Race“ se opravdu vydařil a je pravděpodobné, že v příštím roce se dočkáme dalšího pokračování. Zázemí atletického stadionu ve spojení s workoutem, pumptrackem a okolní členitou přírodou včetně potoka k tomu maximálně vybízí a kreativita pořadatelů je ověřená! Velký dík patří všem, kteří trať vymysleli, instalovali překážky, zajistili bezpečnost sportovců při závodě.

Ve druhé části programu byl vyhlášen celoroční seriál běhů pro děti a mládež od 6 do 15 let Běžec Podblanicka JUNIOR CUP 2021. V letošním ročníku se podařilo odběhnout všech 5 naplánovaných závodů. Mladí běžci sbírali body ve Zručském májovém běhu, Konopišťské 10, Senohrabském běhu „U Kanálu“, Benešovském Běžeckém Festivalu a finále nakonec bylo ve Vlašim při Běhu zámeckým parkem Závodů se zúčastnilo celkem téměř 1000 mladých sportovců. Zájem o seriálové běhání je především u mladších kategorií do 11 let.

V soutěži jednotlivců bylo vyhlášeno 5 věkových kategorií, chlapci a dívky zvlášť. Seriál zná tedy 10 nových vítězů. Mezi nimi vynikli Martin Fiiler (d2014) z ŠSK Újezd nad Lesy a Barbora Vynšová (2012) z Atletiky Benešov, kteří získali plný počet možných bodů a zvítězili v soutěži o absolutního vítěze. Nadějné jsou jistě výkony Káji Míčkové, Matěje Šubrta, Sofie Erbsové, Dominka Jánošíka, Filipa Vobeckého, Káji Kosové, Matěje Gabka a dalších, především z oddílů Atletika Benešov a Sokola Senohraby.

V soutěži družstev zvítězila a vítězný pohár získala Atletika Benešov, hned za nimi 2. lyžníci ze Senohrab, 3. místo obsadili mladí běžci oddílu TJ Jiskra Zruč nad Sázavou.

Všem sportovcům patří velká gratulace, rodičům a trenérům velký dík za podporu. Seriál je především o zapojení všech, kteří chtějí běhat. Motto letošního ročníku „Dnešní porážka je cesta k zítřejšímu vítězství“ to jen podtrhuje.

Velké poděkování patří partnerům seriálu BP JUNIOR CUP, především pak Středočeskému kraji, VZP ČR, Městu Benešov, výrobce české zmrzliny PINKO, prodejně Spor Hobby Benešov, S-centru Benešov.