Chlapcům k tomuto umístění pomohlo hned několik osobních rekordů některých našich závodníků. Matěj Kříž v běhu na 1500 metrů proběhl cílem na celkovém 6. místě v čase 5:10,49. Tímto výkonem si posunul svůj osobní rekord o 7 sekund. Ondřej Otradovec v koulařském sektoru nenašel přemožitele, když ve finálové osmičce pátým pokusem vrhnul náčiní do vzdálenosti 11,44 metrů. Svůj osobní rekord tak posunul o 1,01 metrů. Tento výkon ho posunul na 13.místo republikových tabulek. Mathias Neuhort v nabité konkurenci si v dálkařském sektoru vylepšil svůj osobní rekord o pouhý jeden centimetr. Svým výkonem 477cm uzavřel finálovou osmičku a družstvu přispěl třemi důležitými body, dva body přidal ještě ve sprintu na 150m. Filip Vobecký vybojoval důležitý bod za 2.místo ve finále B v běhu na 60 metrů. Matyáš Calta doběh ve finále A v běhu na 60 metrů na pěkném 5. místě, v běhu na 150 metrů doběhl na 3.místě a celkem tak pro družstvo získal 14 bodů stejně jako Ondřej Otradovec.

Ve štafetách na 4x60m jsme měli připravené dvě štafety. První štafeta ve složení Chlumský Jan, Neuberg Filip, Vobecký Filip a Neuhort Mathias vybojovala pro družstvo 7 bodů a za celkové 4. místo. Druhá štafeta ve složení Ondřej Otradovec, Jakub Růžička, Sebastian Rotter, Vojtěch Horvát pro tým získali 1 bod za 10. místo.

Mezi děvčaty se nejlépe dařilo již tradičně Rozálii Nápravníkové, vyhrála obě sprinterské disciplíny, jak 60 metrů tak 150m, a dívkám do družstva přispěla 22 body. Viktorie Veselá jako jediná z celého družstva startovala ve třech individuálních disciplínách, ve vrhu koulí se umístila na 5. místě v novém osobním maximu 10,27 metrů. V hodu kriketovým míčkem skončila taktéž na 5. místě s výkonem 45.19 metrů. V této disciplíně si posunula osobní rekord o 4 metry. V hodu oštěpem se nedostala o pouhé 4 centimetry do finálové osmičky. Celkem tak pro družstvo získala 14 bodů. Další bodující dívkou byla Denisa Artusová. V hodu kriketovým míčkem skončila na velice pěkném 4. místě. Její výkon 45,99 metrů se stal jejím novým osobním rekordem v této disciplíně. Ve skoku dalekém obsadila Marie Pavliščová krásné 5. místo a opět si o kousek vylepšila svůj osobní rekord na 447 cm. Ještě jeden bod přidala Maruška v běhu na 1500 metrů, celkem tak pro družstvo získala 7 bodů.

Velkým bodovým přínosem pro družstvo byly štafety. Krátká štafeta na 4x60 metrů ve složení Šárka Ottlová, Denisa Mülerová, Eliška Davidová a Rozálie Nápravníková si doběhla pro 2. místo a 9 bodů. Dlouhá štafeta ve složení Jana Matušková, Marie Pavliščová, Silvie Witnerová a Klára Hlaváčková vybojovala 4. místo a 7 bodů.

Po celou dobu závodů byl v obou družstvech patrný týmový duch, všichni se vzájemně podporovali a fandili jeden druhému.

Všem atletům a atletkám děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a přejeme spoustu sportovních úspěchů v dalších sezonách.

Za trenérský tým Jan Šíma, Martin Vobecký, Štěpán Skala, Barbora Mašková a Lenka Jirásková