O dřívější historii našeho oddílu v Benešově se nedochovaly takřka žádné materiály. Čerpáme tedy ze vzpomínek pana Vnoučka, posledního trenéra oddílu.

Rok 1960

Vzniká oddíl atletiky Dukla Benešov. Hlavními funkcionáři byli důstojníci kolem Antonína Mahovského, dále pan Kraják a zejména profesor gymnázia Bohumil Kadeřábek. Oddíl později přešel do tělovýchovné jednoty Lokomotiva Benešov.

Rok 1977

Do Benešova se stěhuje pan Vnouček a rozhoduje se pro druhou obnovu atletického oddílu.

V témže roce mění svůj název Tělovýchovná jednota na TJ ČSAD BENEŠOV. Atletická dráha se nachází ve velmi špatném stavu, sektory pro technické disciplíny již nejsou regulérní pro závody. V polovině 80. let se podařilo TJ ČSAD BENEŠOV získat dotaci (400 000 korun) na rekonstrukci. Tu provedl světoznámý stavitel atletických drah, legendární Jaroslav Sibera.

Rok 1995

Postupem fotbalistů do 1.ligy byly na stadionu provedeny „úpravy“, které s atletickým oddílem nikdo neprojednal, a které atletickou dráhu úplně znehodnotily. A když byly odvezeny, neznámo kam, ani kým, naše buňky se vším, co v nich bylo (tedy i s archivními materiály a výsledkovými listinami, seznamy členů oddílu a mnoha dalšími dokumenty), atletika skončila. casino oyunlari icin secmek istediginiz guvenilir siteleri inceledik.

Rok 2016 – znovuobnovení oddílu Atletika Benešov

Úspěšný atlet a rodák z Benešova Jan Mayer obnovuje atletický oddíl (fungující při spolku Benešov žije sportem z.s.) a jako jeho předseda registruje oddíl pod hlavičkou Českého atletického svazu.

Postupně se připojují další nadšenci, povětšinou běžci z Benešovského běžeckého klubu - Lenka Křížová, Karel Pelikán, Jiří Žaba, Jan Šíma a Vanda Kadeřábková Březinová. Z nich se stávají první trenéři atletického oddílu a se svými prvními svěřenci začínají trénovat na travnatém plácku za brankovištěm na benešovském fotbalovém stadionu. V roce 2018 přihlašuje oddíl družstva přípravek a mladšího žactva do soutěží Středočeského krajského atletického svazu. Zpráva o novém fungování atletického oddílu se velmi rychle rozšíří mezi rodiči v Benešově a okolí a členská základna raketově roste. Tento rostoucí zájem o benešovský atletický oddíl podpoří město Benešov velkou investicí a na jaře roku 2019 se oddíl stěhuje na zcela nový atletický stadion, který je postaven v příjemném sousedství zimního a plaveckého stadion. Vzniklý areál Sladovka je doplněn i velmi oblíbeným workoutovo-parkourovým hřištěm a pumptrekovou dráhou. Vzniklý atletický stadion se stal domovem atletů, trénovat sem chodí i přípravkoví fotbalisté, atletickou dráhu hojně využívá veřejnost. O rok později, na jaře roku 2020, začalo Město Benešov budovat i důstojné zázemí pro plnohodnotnou funkčnost celého stadionu. Stavba tribuny, zázemí a atletického tunelu umožňuje nejen atletům pořádat na dráze závody, větší meetingy a soustředění. Městu Benešov děkujeme za vybudování tohoto areálu a tím i za celkovou podporu benešovského sportu.

V dnešní době, tedy za 8 let fungování, čítá oddíl Atletika Benešov již téměř 400 členů, 20 trenérů, bezpočet úžasných podporujících rodičů a krásné, pozitivní energií a sportem naladěné atletické zázemí….. VŠEM VÁM DĚKUJEME.