Hned po návratu ze soustředění vyrazila hostující Petra Ludvíčková s Klárou Tulachovou v barvách Kolína do Jablonce nad Nisou na další kolo 1.ligy mužů a žen, kde díky svým výkonům pomohly Kolínu postoupit do baráže o Extraligu. O pouhé 3 dny později se obě závodnice představily v Kolíně na International Visegrad Match U20. Klára doběhal druhá v běhu na 1500 m. Petra získala zlato na trati 4×100 m a v závodě na 100 m doběhla 4. Teprve sedmnáctiletá Ludvíčková se představila i na MČR do 23 let. Na starší soupeřky nestačila a skončila v rozběhu.

Družstvo starších žákyň se snažilo uhájit postupové pozice do finále A na 4. kole v Čáslavi, což se jim i přes nízký počet závodnic povedlo. Při finálovém závodu nakonec obsadily celkově 8. místo.

Hostující Petra Ludvíčková dále absolvovala v kolínských barvách i MČ družstev. Zde obsadila se štafetou na 4×100 m první příčku, na 400 m př. skončila druhá a body brala i v běhu na 100 m. Mistrovství Čech dívky nakonec vyhrály a budou bojovat o zisk medaile na MČR družstev na konci září v Mladé Boleslavy.

V neděli 11.9. odjela skupina mladšího a staršího žactva na finále B družstev na atletický stadion do Čáslavi. Nejlepší výkon předvedl Ivan Brožík ve skoku vysokém 162 cm. Téměř o 8s si vylepšil osobní maximum Tobiáš Rada v běhu na 800m. Cílovou čárou proběhl v čase 2:25. Několik osobních rekordů jsme mohli sledovat v kategorii mladších žákyň. Například Nela Artusová se ve skoku do dálky posunula na 384 cm. Smíšená štafeta, ve složení Hrachová, Randa, Pech, Artusová, doběhla na pěkném 4.místě.