Nejlepšího umístění v mládežnické kategorii dosáhla Aneta Kučerová, která si doběhla v běhu na 3000 m pro 2. místo. O den později vybojovala v běhu na 1500 m 7. příčku.

Na stejných tratích se představil dorostenec Jakub Mařík, který doběhl v obou disciplínách shodně na 8. místě. Vytrvalecké úspěchy uzavírá Darina Šnajdrová, která díky výraznému vylepšení osobního rekordu doběhla 12.

Z nejdelší sprinterské trati (400 m) si kromě velkého osobního rekordu odváží Petra Ludvíčková 12. místo. Na nejkratší sprinterské disciplíně (60 m) jsme mohli vidět Barboru Maškovou, která při své premiéře na MČR obsadila 22. místo.

Historického úspěchu pro náš oddíl dosáhla o týden později na MČR žactva Rozárie Nápravníková, která doběhla v běhu na 60 m pro historicky první zlatou medaili našeho oddílu z MČR. Šedesátimetrovou tratí prolétla v čase 7.63 čímž se zařadila na třetí místo historických republikových tabulek. Druhý den po tomto úspěchu se představila Róza také v běhu na 150 m, kde si jak v rozběhu, tak ve finále opět výrazně vylepšila osobní rekord a svým soupeřkám opět nedala šanci. Trať 150 m dokončila v čase 18.50 (8. místo historických tabulek) a získala tak druhou zlatou medaili během dvou dnů.

Medailové žně málem pokračovaly i v jediné týmové atletické soutěži. Kvarteto ve složení Rozálie Nápravníková, Marie Pavliščová, Eliška Davidová a Laura Řeháková dokončilo trať 4 × 200 m o více jak 2,5.s rychleji než při Krajském mistrovství a časem 1:45.54 si holky doběhly pro krásné i když dost nepopulární 4. místo. Od medaile je dělilo pouhých 0, 26 s. Opět se jedná o nejlepší výsledek štafety v historii oddílu.

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme mnoho zdaru i v letní sezóně.

Atletika Benešov