Ve dnech 11.-12.6.2022 ožije Konopiště tradiční běžeckou akcí „ Běžecký víkend na Konopišti“.

2. ročník SUBARU Konopišťského půlmaratonu (K21) je na programu v sobotu 11.6.

26. ročník Konopišťské desítky s VZP je hlavním závodem nedělního ( 12.6.) sportovního klání. Před startem desítky jsou od 9 hodin na pořadu závody PINKO Konopišťské juniorky pro děti a mládež od 3 do 18 let a lidový Běh „ Buď fit“ na trati dlouhé 3,2 km. Součástí hlavního závodu je závod štafet na 3x 3,3 km.

SUBARU Konopišťský půlmaraton (K21) na zážitkové trase Trasa půlmaratonu je skutečným zážitkem po celých 21,1 km. Start i cíl je plánován v přírodním divadle. První kilometry vedou běžce po Konopišťském parku tzv. Ferdinandovou cestou směrem k vrchu Tuškov, dále směrem ke Frýdku, zpět k Růžové zahradě, po hrázi se běžci dostanou na levou stranu Konopišťského rybníka a u lávky opustí park směrem k Janovickému potoku pod Chlumem. Stoupání do Chlumu prověří formu a odhodlání všech sportovců. Vyhlídka na 13. km závodu opravdu stojí za to ! Je zde i nejvyšší bod trasy a běžci se zde mohou občerstvit. Poté následuje prudký sešup ke mlýnu a Kožlí. Od 15.km začíná stoupání ke Chvojnu, od statku je to již pouhé 3 km do cíle, zatočené kolem dominanty Chvojna, kostela sv. Jakuba a Filipa. Odtud je to už mírně z kopce ke Konopišťskému rybníku přes lávku do cíle. SUBARU K21 startuje v sobotu 11.6. v 10 hodin od přírodního divadla. Jsou vypsány 4 kategorie pro muže a 3 pro ženy. V každé kategorii budou vyhlášeni běžci na 1.-3. místě, obdrží medaili a věcnou cenu. Prvních 5 mužů a 5 žen v absolutním pořadí obdrží finanční odměny. Na trati budou nachystány 2-3 občerstvovačky. Všichni běžci, přihlášení do 30.4.2022, obdrží pamětní tričko ( je v ceně startovného) a všichni, kdo půlmaraton dokončí, dostanou v cíli účastnickou medaili.

Na sobotní večer plánujeme speciální prohlídku zámku, bude upřesněno na www.benesov-beh.cz.

26. ročník Konopišťské desítky s VZP bude vrcholem nedělního programu. V neděli 12.6.2022 začíná program od 9 hodin PINKO Konopišťskou juniorkou. Je vypsáno 8 věkových kategorií pro děti a mládež od 3 do 18 let na tratích od 100 m do 1360m. Unikátní je trasa okruhu, vede přímo v prostorném areálu divadla a je tím pádem atraktivní i pro rodiče a doprovody mladých závodníků. V 11.30 hodin startuje lidový běh “Buď fit“ na trase 3,2 km, který není omezen věkem, soutěží se ve 2 kategoriích ( muži, ženy) bez rozdílu věku. Hlavní závod 10 km „Konopišťská 10 s VZP“ startuje tradičně ve 12 hodin. Běží se na tradičním okruhu kolem rybníka s prodloužením k Růžové zahradě. Ve 3 okruzích se vždy probíhá smyčkou přímo v divadle, což umocňuje atmosféru pro zúčastněné i jejich doprovody. Již potřetí mohou běžci vytvořit štafetu na 3x 3,3 km , která se běží spolu s desítkou. Jsou vypsány 3 kategorie, muži, ženy, smíšená, bez rozdílu věku. K10 s VZP je součástí populárního seriálu „Běžec Podblanicka „ a je hodnoceno 5 kategorií mužů a 4 kategorie žen. Prvních 300 přihlášených účastníků nedělních závodů obdrží účastnickou medaili. Vítězové na 1.-3 místě ve všech kategoriích medaile a ceny dle možností partnerů.

Hostem nedělního programu bude horolezec Radek Jaroš

Výzva pro běžce : za překonání traťového rekordu mužů, prémie 5000,-Kč, v ženách 2500,-Kč ! Traťový rekord na 10 km drží mezi muži Jiří Miler časem 31,37 min z roku 2001 a u žen Olga Firstová časem 36,27 min. z roku 2008. Jsou to letité rekordy , které čekají na překonání ! Pořadatelé za nové rekordy vypisují výše uvedené odměny !

Propozice najdete : www.benesov-beh.cz nebo www.atletikabenesov.cz Přihlašujte se on-line : www.sport-reg,cz, Informace : info@benesov-beh.cz

Realizační tým K21 a K10