O víkendu 15.-16. června proběhlo v ostravských Vítkovicích Mistrovství České republiky mládeže. Benešovské barvy reprezentovala pětice atletů. Na vytrvaleckých tratích se představily juniorky Veronika Svobodová (800m), Darina Šnajdrová (1500m, 3000m), Klára Tulachová (3000m). Dorostenec Jakub Mařík v běhu na 3000m. Dále pak Táňa Ottlová v běhu na 100m překážek.

Nejlépe se vedlo Jakubovi, který 800 metrů před cílem nastoupil, roztrhl běžecké pole a doběhl s velkým náskokem na prvním místě v krásném čase 8:48,82. Startovní pole si již zkušeně pohlídala Darina Šnajdrová a doběhla si na stejně dlouhé trati pro bronz v osobním rekordu 10:13,08.
Běh na 3000 metrů úspěšně dokončila i Klára Tulachová, která doběhla na 15. místě. Veronika Svobodová si odváží 18. místo. Táňa Ottlová nadějně se vyvíjející závod po kolizi na jedné z překážek bohužel nedokončila.
Všem pěti závodníkům děkujeme za reprezentaci oddílu, gratulujeme k účasti na takto velké akci a Darče s Kubou ještě o to větší gratulace k získání cenného kovu.
Z nadcházejících velkých sportovních akcí nás čeká ještě Letní olympiáda dětí a mládeže za účasti Rozálie Nápravníkové. MČR ve vícebojích, kde by se měla představit dvojice atletek Marie Pavliščová a Táňa Ottlová. Pro čerstvé informace ze sportovišť sledujte náš oddílový Faceboook a Instagram.