V sobotu 3.9. odjela jednadvaceti členná skupina mladšího žactva do Brna na 17. ročník EKAG (European Kids Athletics Games), kde se chystala poměřit své síly s 1700 atlety z 15 evropských zemí.

Pro naše atlety a atletky tyto závody znamenaly hlavně velkou zkušenost. Děti zde poprvé zažily atmosféru velkých závodů. Závodily před plným hledištěm, s živým kamerovým přenosem a se soupeři, kterým často vůbec nerozuměly .

V nabitém startovním poli napříč všemi disciplínami jsme se rozhodně neztratili. Fantastické 4. místo ve skoku vysokém obsadila Lucka Kopáňková v novém osobním rekordu 148cm. Finálový závod a celkově pro 4. a 5. místo si zaběhla Rozálie Nápravníková na 60m a 150m trati. Do finále B v běhu na 150m se probojoval i Matyáš Calta. Za zmínku stojí kvalifikace oštěpu dívek ročníku 2009. Naše atletky, Denisa Artusová a Viktorie Veselá, si hned prvním pokusem posunuly své osobní rekordy. Denča svým výkonem 29,60 m obsadila celkové 9. místo. Viky doletěl oštěp na 28,30 m a tím skončila na pěkném 14. místě. Bramborovou medaili si odvezla také štafeta dívek. V běhu na 4x60 m, ve složení Pavliščová Marie, Ottlová Šárka, Davidová Eliška, Nápravníková Rozálie, dívky protnuly cílovou pásku v krásném čase 42,49s.

Kompletní výsledky naleznete na stránkách Českého atletického svazu https://online.atletika.cz/vysledky/63071.

Během tří závodních dnů padlo nespočet osobních rekordů. Mladí atleti nasbírali velké množství zkušeností, závodili fair play a svým chováním skvěle reprezentovali nejen oddíl, ale i město Benešov. Všem jednadvaceti závodníkům děkujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.