25.března odjela naše výprava atletů poměřit své síly se zbytkem republiky do Slavkova u Brna.

Po příjezdu na místo ubytování jsme vyrazili na prohlídku místního zámeckého parku, ve kterém se závod druhý den běžel. Vyzkoušeli jsme různé druhy obuvi na místní štěrkové trati, která ani zdaleka nepřipomínala krosové podmínky. Druhý den hned po snídani jsme se vydali na start, kde šestici našich atletů a atletek čekala ostrá zkouška v nabitém startovním poli.

Jako první se na start dvou kilometrového závodu postavila mladší žákyně Marie Pavliščová. Jako nasazená závodnice měla výhodu vyběhnout do závodu z první řady. Po přepáleném začátku proběhla cílem na 53.místě v čase 8:36 minut. Pro Maruško to byly první velké závody a cenná závodní zkušenost.

Čtveřice mladších žáků ve složení Matěj Kříž, Matyáš Calta, Dan Novák a Filip Neuberg se s tratí dlouhou dva kilometry poprali každý po svém. Mohli jsme sledovat hned několik závodních taktik. V cíli se hoši srovnali v pořadí Calta Matyáš 36. místo s časem 7:48 min, Kříž Matěj 47.místo s časem 7:56 min, Novák Daniel 48. místo za 7:58 min a Neuberg Filip 61.místo čas 8:16 min.

Poslední závodnicí z našeho oddílu byla dorostenka Klára Tulachová, svěřenky trenéra Martina Vobeckého. V závodě na tři kilometry měla díky dobrým zimním výkonům výhodu nasazení do první řady. V průběhu závodu si Klára drže stále dobré tempo, které ji vyneslo na pěkné 16.místo. Cílem proběhla v čase 11:43 minut.

Celkové výsledky najdete na: https://online.atletika.cz/vysledky/48363

Všem závodníkům a trenérů gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu.

Realizační tým Atletika Benešov