Víkend jsme pojali jako běžkařský výcvik a počasí nám přálo. V den příjezdu napadala spousta sněhu a my jsme se mohli od sobotního ráno do nedělního odpoledne krásně běžkařsky vyřádit. V pátek večer po příjezdu zasvětil trenér Dušan všechny přítomné do tajů správného mazání, druhů běžeckého lyžování a odpovídajícího vybavení. A hned v sobotu ráno jsme natěšeně vyrazili na okolní zasněžené louky. Děti i dospělí se cvičili v koordinaci, stabilitě, rychlosti….zapojili jsme cvičení ve dvojicích, fotbálek na jedné lyži, oblíbené hry na Rybičky -rybáře a Seber vlajku, sjíždění mezí a oblíbené skoky přes sněhové můstky. Pro najetí většího počtu kilometrů jsme zařadili vědomostní bojovku a závěr celého víkendu korunoval všemi oblíbený biathlon dvojic se střelbou míčem na cíl.

Večery jsme trávili opět herně, nejvíc jsme si užili dětskou pantomimu a program s trenérkou Marcelou, která pro nás připravila kulturní pěveckou vložku.

Víkend jsme si neskutečně užili, expedici považujeme za úspěšně splněnou a už se nemůžeme dočkat dalšího možná již letního ročníku.

Atletická halová sezona

Starší žactvo a dorost - Únor ve znamení republikových šampionátů.

V průběhu února postupně vyvrcholila halová atletická sezóna pro všechny věkové kategorie.

Náš oddíl měl zastoupení jak v mládežnické kategorii, tak i žákovské. Na MČR, kam je vybíráno 16,

respektive 24 nejlepších atletů a atletek z celé České republiky, hájily naše barvy: Aneta Kučerová,

která si v Ostravské hale doběhla na trati 1500 m pro 12. místo. Na žákovském MČR konaném

v pražské hale Otakara Jandery se nejlépe dařilo Karolíně Kučerové, která se umístila v běhu na 800 m na 17. místě. Zastoupení jsme zde měli i v jediné atletické kolektivní disciplíně. Dívky ve složení Noemi Mokrejšová, Barbora Mašková, Táňa Ottlová a Petra Ludvíčková si doběhly v běhu na 4 × 200 m pro 19. příčku.

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci oddílu na nejvyšší republikové úrovni.

Mladší žactvo – Úspěšná halová sezóna

Letošní halová sezona byla rekordní v počtech absolvovaných závodů i v počtu závodících benešovských atletů. Svoji výkonnost testovali benešovští mladší žáci celkem na 10 závodech. Závodili jsme v Českém Brodě, v Praze na Olympu i na Dukle. Na 10. ročníku Říčanské laťky excelovala Kateřina Kyselová ve skoku vysokém a za výkon 132 cm si domů odvezla krásné 2.místo. Vrcholem sezony byly Krajské přebory jednotlivců Středočeského kraje, které se konaly v hale na Strahově. Na vrchol sezony byla skupina mladšího žactva velice dobře připravená, ale bohužel nás zasáhla velká chřipková marodka a několik dlouhodobých zranění. Z celkem 28 přihlášených závodníku nakonec odjelo 7 děvčat a 3 chlapci. Všichni předvedli skvělé výkony. Z chlapců zabojoval Ivan Brožík, který poprvé zaběhl 60m pod 9 s (8,91s). Jan Platil opět o trochu vylepšil své maximum z předešlých závodů v běhu na 60 m ( 8,80s). V běhu na 150m (21,52s) pak obsadil celkové 7. místo a stejné místo si drží i v průběžných tabulkách Středočeského kraje. Kateřina Kyselová - skok vysoký - 130cm a celkové 8.místo.

Celou halovou sezonu hodnotíme velmi kladně. Padlo hned několik osobních rekordů a nasbírané zkušenosti jsou pro mladé atlety i nás trenéry velkou motivací.