Nejstarší atleti, tedy dorost a žactvo, dostává od svých trenérů na každý týden své individuální tréninkové plány. Běhat mohou v lese, vrhat koulí na poli, nácvik skoku o tyči lze pilovat i s násadou od koštěte na zahradě. Ale pozor, od tohoto týdne mohou atleti plnit své individuální tréninky na již otevřeném atletickém stadionu. To jim významně pomůže v jejich snaze udržet se v co nejlepší tréninkové formě.

Starší atleti se též snaží jít vzorem svým mladším kamarádům a natáčí jim krásná motivační atletická videa, návody a inspiraci, co a jak trénovat v této trochu jiné době ….a za to jim moc DĚKUJEME.

Atleti z přípravek, tedy Přípravka (9-11let), Minipřípravka (6-8 let) a Pidipřípravka (4-5 let) také nezahálejí. Přípravkadostává každý týden tak zvané „atletické výzvy“. Jako např. švihadlovou výzvu – kolik přeskoků za minuty zvládneš? Pro budování imunity jsme mezi výzvy zařadili i otužování – Jak dlouho vydržíš pod studenou sprchou nebo ponořený do studené vody? A vedeme si oddílové tabulky rekordů jednotlivých výzev. Tak například Víťa vydrží plavat v rybníce už 15 minut, Matěj se koupe v Sázavě a Anetka vydrží pod studenou sprchou bezmála 6 minut. U švihadla máme dětský rekord 153 přeskoků / minutu, přidávají se i rodičové se svými 173 přeskoky / minutu. Trenéři točí dětem cvičící videa. Někdy inspirují svými videi i děti trenéry a své atletické kamarády. Prostě držíme spolu, jsme v kontaktu a moc nás to posiluje nejen fyzicky, ale i na duchu.

Minipřípravce trenérky sestavují a pravidelně v době běžných tréninků posílají sepsané hravé tréninky a krátká instruktážní videa.

Stejně tak pidipřípravka, tedy naši nejmenší, nezahálí. Trenérky mají s rodiči vytvořenou komunikační skupinu, kam si sdílejí a posílají sportovní nápady, tréninky, točí videa, fotí a děti se tak mohou i vzájemně vidět a pozdravit se na dálku.

Pro všechny skupiny jsme také vytyčili na období karantény za pomocí speciálních map dva individuální orientační běhy přírodou s na závěr schovaným pokladem, kterými si mohou rodiny zpestřit své toulky po lesích.

A novinka na závěr. Milí atleti a příznivci našeho sportu, chystáme pro vás krásné nové webové stránky oddílu Atletika Benešov. Těšte se.

Ač se atletika řadí mezi sporty individuální, My „Atletika Benešov“ držíme virtuálně spolu a víme, že společně to zvládneme !

Realizační tým Atletika Benešov